LEGO Robotu cīņas 2014 rezultāti

Rīgas Jauno tehniķu centrā 13.decembrī norisinājās „LEGO Robotu cīņas 2014”. Šāda formāta sacensības norisinājās tikai otro gadu, bet LEGO Robotikas sacensības Rīgas Jauno tehniķu centrā jau ir ikgadējs notikums, kurā galveno lomu ieņem šādas disciplīnas: LEGO līnijsekotājs, LEGO sumo. Šajā reizē sadarbībā ar LATLUG (Latvijas LEGO fanu klubs) visiem dalībniekiem, kā arī apmeklētājiem, bija iespēja piedalīties šādās disciplīnās: LEGO visurgājējs, CHIMA speedorz, LEGO Creator ātrbūvēšana, LEGO Volvo iekrāvējs.

15993200216_318756889b_z

Šis sacensību virziens arvien attīstās, jo ik gadu dalībnieku skaits pieaug, šogad jau sastādot vairāk kā 25 robotus un 35 audzēkņus no dažādām izglītības iestādēm un organizācijām.

Sacensības tiek iesāktas ar LEGO līnijsekotāju disciplīnu, kurā visiem interesentiem tiek dota iespēja veikt 2 braucienus. Tad pēc nelielas pauzes visi ir gatavi LEGO sumo startam. Paralēli visas dienas garumā ir pieejamas arī LATLUG sagatavotas disciplīnas un LEGO darbu izstāde, kurā piedalījās arī Rīgas Jauno tehniķu centra talismans – runcis Muris.

Lielāku atbalstu gan guva LEGO sumo disciplīna, kas skaidrojams ar ieguldīto darbu robota būvē, kā arī azartu, kas nepieciešams šajā disciplīnā. Tas rada bērnos daudz pozitīvu emociju. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, pirmās LEGO sumo atlases cīņas notika uz 3 ringiem vienlaicīgi.

15993169206_4f209a8cb5_z

Kopā dienas laikā notika 67 sumo cīņas, no tām 51 atlases kārtā, 15 finālā un 1 atkārtota, lai noskaidrotu galveno uzvarētāju. Dienas uzvarētājs bija zaudējis tikai vienu ciņu, kas liek domāt, ka robota būvei pievērsta liela uzmanība un katras detaļas novietojums ir smalki izplānots, tiesa, visu pirmo 3 vietu ieguvēji bija rūpīgi strādājuši, lai uzvarētu.

Sacensību norisi uzmanīja tiesnešu komanda, kas rūpīgi vērtēja un sekoja līdzi, lai rezultāti būtu pēc iespējas objektīvāki.

15396652664_2844a4e951_z

LEGO līnijsekotāju disciplīnā: 1.vieta – Daniels Tikacovs; 2.vieta – Maksims Orlovs; 3.vieta – Dana Kuznecova.

LEGO Sumo disciplīnā : 1. Vieta – Daniels Tikacovs; 2.vieta – Toms Bergfelds; 3.vieta -Igors Pticins un Jekaterina Boženko.

LEGO Volvo iekrāvējs: 1.vieta – Viktors Maļkovs; 2.vieta – Maksims Orlovs; 3.vieta – Roberts Zveja.

Paldies dalībniekiem un viņu pedagogiem! Īpašs paldies RJTC robotikas skolotājam Edgaram Zīvertam!

 

Share This Post On
468 ad